Aktuality

Vinobraní se sladkým burčákem
16. 09. 2020

Dnes  se u nás uskutečnilo každoroční Vinobraní, kde byl pro klienty připraven bílý i červený burčák a slané i sladké pečivo k zakousnutí. Akce se klientům líbila a burčák jim moc chutnal.

Celý článek
Převzetí výhry od firmy Kaiser servis, spol. s r.o.
11. 09. 2020
Náš domov na základě hlasování a jakož-to poděkování za práci, kterou odvádíme v rámci pomoci v nelehkých životních situacích, vyhrál od firmy Kaiser servis, spol. s r.o. 10 ltr. dezinfekce a dva dávkovače. Výhru si od vedoucí kanceláře paní Jarmily Olšaníkové s poděkováním převzal pan ředitel DS Nopova Mgr. Libor Matouš.
 
Děkujeme :)
Celý článek
Bylinková terapie
07. 09. 2020
V zahradní terapii jsme si povídali o bylinkách, které pěstujeme u nás na zahradě, v domově anebo jsme se s nimi mohli setkat na polích či lukách. Bylinky jsme průběžně stříhali a po důkladném usušení jsme ukládali do sáčků, které nám jistě poslouží v sychravém počasí proti nachlazení. A co jsme vlastně sušili? Byla to lípa, meduňka, máta, divizna, měsíček, šalvěj, tymián.Také levandule je krásně vonící bylina, která nás bude provázet svojí vůní v šitých, látkových pytlících.
Celý článek
Úctyhodných 101 let
04. 09. 2020

Dnes proběhla oslava 101. narozenin naší klientky, paní Karolíny Králové. Za Magistrát města Brna ji přišel pogratulovat pan PaedDr. Jan Polák, CSc. a předal také gratulaci a dárek od paní primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Paní Králová měla z oslavy velkou radost a se všemi si připila na zdraví. 

Všichni ji přejeme pevné zdraví do dalších let.

Celý článek
Smažení bramboráků
02. 09. 2020
Po meruňkovém táči byla chuť na něco slanějšího a tak na řadu přišly všemi oblíbené bramboráky, na kterých si pochutnali všichni přítomní klienti.
Celý článek
Parník a krása Brněnské přehrady
20. 08. 2020
Ve čtvrtek 20.8.2020 proběhla skvěle připravená akce pro naše klienty i zaměstnance.
Myšlenka na zrod této akce přišla od pana ředitele DS.
Samotnou organizaci akce pak zajistila zástupkyně ředitele DS.
 
Akce začala odchodem klientů s doprovodem na autobusovou zastávku, kde je čekal bezbariérový autobus DPMB, který byl vypraven výhradně pro tuto akci. Cílem této výpravy byla Brněnská přehrada a plavba lodí k hradu Veveří a zpět.  Celá loď byla vyhrazena pro klienty a zaměstnance DS Nopova.
Po nalodění přišli našim klientům popřát šťastnou plavbu náměstek hejtmana JM kraje Mgr. Marek Šlapal a starosta Brna - Bystrc JUDr. Tomáš Kratochvíl. Po jejich slovech byl vydán rozkaz k vyplutí. V průběhu plavby bylo klientům podáno občerstvení, minerální voda a sendvič. Klienti si pochutnali a pochvalovali si skvělé zajištění výletu. Jedna klientka pouze poznamenala, že na místo sendviče by příště měly být řízky. :)
              Na palubě panovala skvělá nálada a všichni jsme si plavbu v nádherném letním počasí užívali. Plavba, která byla naplánovaná na hodinu a půl, byla nakonec prodloužena o patnáct minut a všichni za to byli rádi. V přístavu na nás čekal opět speciální autobus, který nás zavezl zpátky do DS Nopova, kde už na nás čekal voňavý oběd.
 
Po příjezdu do domova byli klienti natolik nadšení celou akcí, že vyslovili přání podobnou akci opět zrealizovat.
 
Akce po všech stránkách byla mimořádně zdařilá a úspěšná.
Proto uděláme vše, abychom ji znovu uspořádali :)
 
Závěrem moc děkujeme sponzorům DS Nopova za jejich finanční dary. Pouze díky nim mohla celá akce proběhnout.
 
Děkujeme!
Celý článek
Naši jubilantku navštívila paní primátorka a vedoucí odboru sociální péče Magistrátu města Brna
06. 08. 2020

Dnes naší klientce přišla poblahopřát k životnímu jubileu 100 let primátorka města Brna paní JUDr. Markéta Vaňková a vedoucí odboru sociální péče pan PaedDr. Jan Polák, CSc.  S klientkou si popovídali a společně strávili chvíle na terase s výhledem na město Brno.

Celý článek