Aktuality

Mikuláš
05. 12. 2018
Mikuláš nezapomněl i na naše klienty, které společně s andělem a čerty potěšil svou návštěvou a nadílkou. Letos se sešly dokonce dvě skupiny, které procházely oddělení A a B. Rozdávala se přáníčka, která vytvořily děti z MŠ ve spolupráci se studentkami Masarykovy univerzity. Odpoledne si potom pro naše klienty připravily vystoupení studentky ze SZŠ Jaselská Brno. Na harmoniku zahrály naše šikovné rehabilitační pracovnice. Klienti si společně zazpívali, zatancovali a byli velmi spokojení.
Celý článek
Adventní přípravy
03. 12. 2018
Advent už je v plném proudu a proto s klienty nezahálíme a společně s aktivizačními pracovnicemi navozujeme vánoční atmosféru. Už máme nazdobený stromeček, vyrobené adventní věnečky a vůně cukroví se tu line každý týden.
Celý článek
Být stále mlád
29. 11. 2018
Studentka Kateřina Broukalová v našem domově zorganizovala maturitní projekt s názvem Být stále mlád. V rámci projektu uskutečnila keramický workshop, zorganizovala vystoupení zpěvačky A. Kapounkové a vystoupení dětského národopisného souboru Brněnský Valášek. Celá akce se konala v nezvyklém odpoledním čase, i přesto byl zájem klientů velký a aktivizační pracovnice ochotně pomáhaly s doporovodem za což jim patří dík. Klienti byli s programem spokojeni a studentce děkujeme za organizaci zrovna v našich prostorách.
Celý článek
Předvánoční jarmark s keramikou
27. 11. 2018
Naši klienti často a rádi vyrábí keramické výrobky, tentokrát se zaměřili na vánoční čas. Výrobky se jim moc povedli a proto jsme uspořádali jarmark, kde bylo k vidění spoustu andílků, svícnů a keramických věnců.
Celý článek
Společné tvoření s dětmi
21. 11. 2018
Klienti tvořili s dětmi z MŠ Šaumannova na společné téma "Ježci". Propojení generací se líbí našim klientům i dětem a naše letitá spolupráce přináší radost všem.
Celý článek
Výstava obrazů
16. 11. 2018
Navázali jsme spolupráci s Gymnáziem P. Křížkovského, Brno-Komín. Žáci uměleckého oboru vystavují ve vestibulu domova své obrazy.
Celý článek
Všechny barvy lásky
15. 11. 2018
Příjemnou atmosféru k nám do domova přivezly paní Hana Švejnohová a Lenka Filipová-Kudelová, které si pro naše klienty připravily představení s názvem Všechny barvy lásky. Klienti si společně poslechli pěkné písničky a zasmáli se veselému vyprávění z umělecké branže.
Celý článek
Přednáška o hospodářských zvířatech
13. 11. 2018
Přednášku o hospodářských zvířatech si pro klienty připravil zaměstnanec domova Oldřich Mikšík, který ve spolupráci s Moravským zemským muzeeem přivezl vycpaniny k ukázce a vyprávěl jim o nich. 
Celý článek
Svatomartinské hody
09. 11. 2018
Ve čtvrtek 8. listopadu se konaly Svatomartinské hody, kde si klienti pochutnali na dobrotách, které společně napekli, dali si slavnostní přípitek a společně si poslechli všemi oblíbenou dechovku.
Celý článek
Pečení
08. 11. 2018
Naši klienti se rádi aktivně zúčastňují společného pečení nebo smažení bramboráků a následně si tyto pochoutky vychutnávají. Stihli jsme napéct i na svatomartinské hody, které se u nás budou konat.
Celý článek
Jarmark
29. 10. 2018
V rámci Týdne sociálních služeb proběhl 10. října Den otevřených dveří v našem domově. V tento den naši zaměstnanci zároveň uspořádali jarmark, kde si návštěvníci, klienti i zaměstnanci mohli zakoupit krásné výrobky našich klientů.
Celý článek