Aktuality

Nikdy nevíte, co vše můžete v našem domově zažít
18. 07. 2022
Dnešní den začal jako každý jiný, ale v průběhu dopoledne se změnil na nevšední…
Nejprve jsme měli tu čest přivítat pana ředitele, zaměstnance a klienty DS Sokolnice, se kterými spolupracujeme.
Následně pak do našeho Domova pro seniory Nopova zavítal pan Jiří Berousek z cirkusu „Originál Berousek“  se svojí svěřenkyní, indickou slonicí Nairou.
Celý článek
Upozornění pro návštěvy domova
15. 07. 2022
S ohledem na stoupající počty zjištěných nákaz onemocněním Covid-19, Vás žádáme o vysokou míru odpovědnosti a ohleduplnosti, jak vůči Vašim rodinným příslušníkům, tak i ostatním klientům a zaměstnancům domova.
 
Pokud byste se necítili dobře, měli příznaky respiračního onemocnění, případně jiné příznaky, které by mohly souviset s onemocněním Covid-19, žádáme Vás o odložení Vaší návštěvy. To stejné platí i v případě, že jste byli v kontaktu s Covid pozitivní osobou.
 
Při vstupu do domova dodržujte hygienická opatření (mytí rukou, dezinfekce rukou aj.). 
Je-li je to možné, využívejte k návštěvě venkovní prostory - zejména zahradu.
Dále vezměte na vědomí, že výše uvedená doporučení se vyvíjejí a mohou se změnit. Pokud k tomu dojde, budeme Vás opět informovat na našich webových stránkách
.
 
 
Celý článek
Vystoupení dua Tryhuci
13. 07. 2022
Na středeční odpoledne bylo pro klienty připraveno folklorní vystoupení. Duo Tryhuci nám představilo atypické chorvatské gajdy se čtyřmi hlasy, zahrálo na svatební a holandské dudy. 
Nádherný okamžik nastal, když se za doprovodu bubnu rozezněly skotské dudy. Dále si klienti měli možnost poslechnout fujaru vyrobenou z černého bezu a ponocenský roh.
Vystoupení mělo krásnou atmosféru, klienti byli velice spokojeni. Děkujeme za krásný zážitek.
Celý článek
Oslava životního jubilea na odd. A5
12. 07. 2022
Klientka našeho domova, paní Bohuslava Filová, oslavila úctyhodných 102 let. Její narozeniny jsme oslavili za účasti jejich nejbližších. Popřát jí přišel ředitel DS Nopova, p.o., Mgr. Libor Matouš, který klientce předal velkou kytici, ze které měla oslavenkyně radost.
Paní Bohuslavě Filové přejeme do dalších let hlavně pevné zdraví a spokojenost.
Celý článek
Zmrzlinová párty
30. 06. 2022
Příjemné letní dopoledne strávili klienti na zahradě. Za zvuku harmoniky si pochutnali na zmrzlině, která všechny příjemně osvěžila.
Celý článek
Sportovní dopoledne
24. 06. 2022
Dnešního dne se naši klienti zúčastnili sportovního dopoledne. Zapojili se do různých disciplín a společně jsme si to s radostí užili. 
Jako odměna za sportovní výkony byla pro klienty připravena zmrzlina, na které si všichni pochutnali.
Celý článek
Soutěž o nejchutnější bramborák
23. 06. 2022
Dnes proběhla v našem domově mezi jednotlivými odděleními soutěž o nejchutnější bramborák. 
Tříčlenná porota hodnotila nejen chuť bramboráku, ale i jeho vzhled. Poté vyhlásila pořadí soutěžících. 
Bez ohledu na výsledky byly všechny bramboráky vynikající :-).
Celý článek
Divadlo bez pravidel
21. 06. 2022
Již podruhé během dvou měsíců nás navštívilo Divadlo bez pravidel, které má u našich klientů vždy velký úspěch. Tentokrát s sebou přivezlo loutky dědečka Josefa a babičku Růženku, které se s klienty přivítaly a vyprávěly příběh.
Název dnešního vystoupení byl "Ta naše písnička česká". Klientům byly zapůjčeny fotografie známých zpěváků, při poslechu hudby měli klienti určit, který zpěvák písničku zpíval.
Všichni byli nadšeni loutkami a také tím, že se mohli zapojit do děje příběhu, který babička a dědeček vyprávěli. Po skončení vystoupení proběhla individuální aktivizace s loutkami na pokojích oddělení A2 a oddělení A5.

Děkujeme za krásné zážitky a těšíme se na další setkání.
 
Celý článek
Tvoření klientů DS Nopova
06. 06. 2022
Tvoření z látky na oddělení B1 a jarní tvoření z papíru na oddělení A4.
Celý článek
Divadlo bez pravidel
02. 06. 2022
Se svým interaktivním vystoupením s loutkami k nám opět zavítalo Divadlo bez pravidel. Tentokrát s ním přijely loutky dědeček Josef a jeho vnučka Maruška. 
Na skupinové aktivizaci si členové divadla pro klienty připravili program s názvem " Hvězdy stříbrného plátna".  Společně si připomněli herce z filmů pro pamětníky a filmy, ve kterých tito herci hráli.
Po skupinové aktivizaci navštívili členové divadla pokoje na odd. A4 a A5, kde ke každému klientovi přistupovali individuálně. 
Bylo krásné u klientů vidět nadšení a emoce radosti, a za to Divadlu bez pravidel moc děkujeme.
Celý článek
Keramika
01. 06. 2022
Šikovné ruce našich klientů na kroužku keramiky.
Celý článek
Divadlo bez pravidel
31. 05. 2022
V úterý 31.5.2022 navštívilo naše klienty Divadlo bez pravidel, které přivezlo dřevěné loutky dědečka Františka a pejska Raťafáka.
Na pokojích oddělení B1, B2 a B3 probíhala s loutkami individuální aktivizace. Klienti reagovali na dřevěné kamarády a jejich životní příběh s nadšením, úsměvy na tváři klientů toho byly důkazem.
Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další setkání.
Celý článek