Aktuality

Letní červenec v DS
01. 08. 2019
Rádi si s klienty užíváme letní počasí na zahradě, kde pěstujeme různé byliny. Naše aktivizační pracovnice zorganizovali několik společných akcí:

- oslavili jsme krásné 90. narozeniny naší klientky na odd. A4
- poseděli jsme s ledňáčky a písničkami Waldemara Matušky 
- opékali jsme oblíbené špekáčky
- vydali jsme se na výlet do Jihlavy
- když je škaredě cvičíme s padákem v jídelně
- napekli jsme dobroty ze sezónního ovoce
- na odd. A5 využívají v létě na posezení terasu
- klienti na odd. A4 si zazpívali s kytarou
- navštívil nás kouzelník Waldini
- v keramice už se připravujeme na podzimní výzdobu.
 
Celý článek
Červen nejen v DS
03. 07. 2019
Krásné letní počasí nejraději trávíme na naší krásné zahradě. V červnu se naše aktivizační pracovnice s klienty vydali na zajímavé výlety. Co jsme navštívili:
- výstavu kaktusů a sukulentů
- brněnskou zoo
- brněnskou přehradu.

Klienti i v teplých dnech nelení a vytvořili krásné berušky do zahrady a ježky, které budou plněni netřesky. Pravidelně se scházíme na zpívání s harmonikou. Každý týden nás navštěvují dobrovolnice, kterým ze srdce děkujeme, že věnují čas našim klientům.


 
Celý článek
Co se u nás dělo v květnu?
04. 06. 2019
- pravidelné aktivizační činnosti
- aktivizace s pejsky
- keramika
- pečení a smažení
- Věstonický pětiboj
- zpívání s panem Helánem
- den dětí v MŠ Šaumannova
Celý článek
Čarodějnice
29. 04. 2019
Konec dubna patřil oslavě všech čarodějnic. Začalo se výrobou čarodějnic na oddělení a pokračovalo společenskou akcí. Tu nám zpříjemnili žáci z SZŠ Jaselská, kteří si připravili zábavný program pro klienty.
Celý článek
Přednáška na téma : Zoologické zahrady a jejich prospěšnost pro náš svět
15. 04. 2019
Další zajímavou přednášku si pro naše klienty připravil pan Oldřich Mikšík, který by tímto rád poděkoval za spolupráci při realizaci.

Chtěl bych poděkovat jmenovitě všem zoologickým zahradám v České republice - Zoo Liberec, Zoo Praha, Zoo Plzeň, Zoo Hluboká, Zoo Jihlava, Zoopark Chomutov, Zoo Ústí nad Labem, Zoo Děčín, Zoo Dvůr Králové nad Labem, Zoo Olomouc, Zoopark Vyškov, Zoo Hodonín, Zoo Ostrava, Zoo Zlín- Lešná, Zoo Brno. Děkuji hlavně, že tyto instituce odvádějí těžkou, ale velmi prospěšnou práci pro naši planetu.  Pomohli mě a věnovali propagační materiály, které náš domov využil při rozvoji paměti pro naše klienty.  Nesčetněkrát Vám Děkuji.
Poděkoval bych i MZM, který opět bravurně podpořilo moji přednášku, exponáty z Dětského oddělení.Přednáška vznikla díky generálnímu řediteli  MZM Mgr. Jiřího Mitáčka, Ph.D.a paní Marceli Červínkové, která velmi ochotně a  vždy vyhoví a pomůže.
Děkuji 
Celý článek
Klobouková přehlídka
10. 04. 2019
Díky nádherným kloboukům se naši klienti přesunuli do dob našich předků a zavzpomínali na historii. Všichni byli nadšení z předváděných modelů a krátkým slovním představením jejich vývoje. Na závěr se mohli s vybraným kloboukem vyfotit.
Celý článek
Velikonoční jarmark
03. 04. 2019
V dubnu se již tradičně konal Velikonoční jarmark, kde si všichni návštěvníci mohli za symbolickou cenu koupit krásné výrobky z rukou našich klientů. 
Celý článek
Co se u nás dělo v březnu?
25. 03. 2019
Aktivizační pracovnice se snaží zpříjemňovat pobyt našich klientů různorodými aktivitami:

- týden začínáme společným jemným cvičením s prvky jógy
- každé úterý a čtvrtek tvoříme keramické výrobky
- ve čtvrtek odpoledne se setkáváme v kině
- rehabilitační pracovnice pravidelně hrají na harmoniku a zpívají na jednotlivých odděleních
- klienti se rádi zapojují do vaření, pečení a smažení dobrot, tentokrát si pochutnali na bramborácích, koblížcích a sladkostech z listového těsta
- oslavovali jsme březnové narozeniny.
Celý článek
Zooterapie
08. 03. 2019
Díky projektu Ježíškova vnoučata k nám přijel spolek "Pohodáři" se svými zvířatky. Klienti si mohli pohladit morčata, králíky, vyfotit se s papouškem arou a pomazlit se s pejskem. Během zooterapie vládla dobrá nálada a všichni si tak užili opožděný dárek. Moc děkujeme p. Heřmanové s maminkou za zprostředkování a Pohodářům za milou návštěvu.
Celý článek
Tvoření s dětmi z MŠ Šaumannova
07. 03. 2019
Již dlouhodobě spolupracujeme s MŠ Šaumannova a tak se tradičně konalo společné tvoření dětí a našich klientů. Tentokrát se tvořila srdíčková přáníčka s jarními motivy. Rádi podporujeme mezigenerační soužití a je krásné pozorovat vzájemnou spolupráci.
Celý článek
Maškarní ples
28. 02. 2019
Ve čtvrtek 28. 2. 2019 se konal maškarní ples. Celým programem provázel tým Sněhurky a trpaslíků a za účast děkujeme i studentkám z VOŠ Pionýrská, které pomáhaly s organizací a zapojily klienty do tance. Hudební doprovod zajistil pan Holzer, o drobné občerstvení se postaraly aktivizační pracovnice a výborné koblížky zajistil stravovací provoz. Všichni se příjemně pobavili a někteří protančili střevíce.
Celý článek
Vzpomínání formou hry
25. 02. 2019
Díky projektu Ježíškova vnoučata se naši klienti radovali z mnoha deskových her. Jednu z nich Babičko, dědečku...jak to tenkrát bylo? si s chutí zahráli a zavzpomínali.
Celý článek